Понеділок - 9.00-17.00 Вівторок - 9.00-17.00 Середа - 9.00-17.00 Четвер - 9.00-17.00 П'ятниця - 9.00-17.00 Субота - вихідний Неділя - вихідний

Які бувають види сонячних станцій?

Проектування сонячної електростанції слід почати з технічного завдання, іншими словами необхідно визначитися для яких цілей Ви берете дану електростанцію, яка її основна робота тощо.
На даний момент існує 3 основні різновиди сонячних електростанцій це:

  • Автономні
  • Мережеві
  • Гібриді

Коротко пройдемося по кожній з них.

Автономні СЕС це системи, які використовують акумуляторні батареї для накопичення певної кількості електроенергії (в залежності від їх ємності). Такі СЕС зазвичай використовують в місцях віддалених від ліній електропередач (дачний будинок, будинок в лісі, ітд). Автономні електростанції не користуються широким попитом у населення, оскільки слабкою ланкою є їх акумуляторні батареї, які мають обмежений термін експлуатації. Як правило акумуляторні батареї в такій СЕС працюють 1-5 років в залежності від їх типу. Тому необхідно періодично замінювати старі акумулятори новімі які коштують в середньому 10-20 % вартості самої СЕС. Наступною проблемою є сезонність експлуатації такої СЕС. Слід розуміти що в період ранньої весни, пізньої осені, а особливо в зимку великих надій покладати на роботу такої СЕС не слід. Це пов'язаність язано з коротким сонячним днем, а також низьким рівнем його освітлення. Тому мова про електричне опалення взагалі не піднімається. Відповідно до вище описаного СЕС даного типу забезпечує певного типу автономність, проте вона не є економічно вигідною.

Мережева електростанція працює за принципом генерації електроенергії в електромережу. Тобто частина згенерованої електроенергії припадає на живлення будинку, а його надлишкова частина попадає в загальну електромережу. Як правило такі системи працюють за зеленим тарифом, а за надлишкову електроенергію Ви отримаєте кошти (з 0,18 євро за кожний кВт), попередньо заключивши договір з РЕМ-му. Даний тип електростанції найбільш розповсюдженіший та економічно вигідний.

Переваги мережевої СЕС:

  • Дешевша в порівнянні з автономною СЕС
  • Пасивний прибуток за надлишкову електроенергію
  • Термін окупності 4-6 років
  • Висока надійність

Загальна схема такої СЕС наведена нижче.


Вартість мережевої СЕС у порівнянні з аналогічною по потужності автономного типу, є меншою приблизно на 20-40 % за рахунок відсутності акумуляторніх батарей, а також більш дешевшого інвертора. Зменшення вартості обумовлене відсутністю автономного перетворювача в середині інвертора. Термін окупності мережевої СЕС коливається в межах 3-6 років.

Гібриді СЕС

Гібридна електростанція поєднує у собі автономну та мережеву електростанцію. Даний тип електростанцій являється найбільш дороговартісним, оскільки в такій системі прибавляються акумуляторні батареї. Це пов'язаність язано з тим що такий перетворювач містить у собі одразу мережевий та автономний інвертор із зарядним пристроєм. Гібридні електростанції по своїй природі є ефективними, але мають ряд певних нюансів з якими слід ознайомитись.

Особисто наша компанія не є прихильником гібридних електростанції, на нашу думку краще вибрати мережеву систему з джерелом безперебійного живлення на окрему фазу. Також практика показує що гібридні інвертори є менш надійними в порівняні з мережевими. Часто клієнти перевантажують гібридний інвертор самі цього не усвідомлюючи, вмикаючи електроопалення, зварювальні пристрої чи іншу потужну техніку. За рахунок цього внутрішні компоненти пристрою пошкоджуються та потребують ремонту. Також для забезпечення резервного живлення не завжди потрібен потужний інвертор, за який Ви змушені платити.
Наприклад Ви хочете СЕС 10 кВт або 30 кВт з функцією резерву. Для цього Вам необхідно зверни інвертор потужність 10 чи 30 кВт, але на випадок відсутності електропостачання Вам по великому рахунку не потрібно такої великої потужності, достатня буде забезпечити будинок освітленням, роботою холодильника, циркуляційних насосів для опалення, ТБ тощо. Для таких потреб буде достатня інвертора на 2-5 кВт максимум. В плані з гібридним інвертором Ві переплачуєте як мінімум за потужний автономний інвертор якого по суті Вам і не треба.
Тому ми пропонуємо обирати мережевий інвертор окремо з автономним. Останній з яких можна підключити на окрему фазу забезпечивши її резервне живлення. Така система буде більш надійною та економічною, так як Ви обираєте ту потужність інвертора яку Вам необхідно і відповідно до цього не переплачуєте.


Comments

Write Comment