Понеділок - 9.00-17.00 Вівторок - 9.00-17.00 Середа - 9.00-17.00 Четвер - 9.00-17.00 П'ятниця - 9.00-17.00 Субота - вихідний Неділя - вихідний

Як працюють сонячні батареї в дощ, вночі та взимку?

Використання сонячних панелей в нестандартних для неї погодніх умовах є одним з найчастіших питань серед клієнтів нашої компанії. Розуміння того, як панель себе поводить за наявності та відсутності сонця, дозволяє спрогнозувати приблизний виробіток СЕС протягом певного періоду та розрахувати власне споживання для економії електроенергії й отримання максимальних прибутків від продажу надлишку електроенергії по «зеленому тарифу».

Перш за все, варто визначити, як здійснюється робота сонячних панелей в похмуру погоду. Сонячна панель – напівпровідниковий пристрій, який для утворення електричного струму, за допомогою p-n переходу використовує сонячний промінь як джерело живлення. В залежності від ступеня хмарності, кількість сонячних променів, котрі досягають поверхні землі, може бути різною. При цьому промені, котрі проходять через хмари, заломлюються та доходять до панелі під іншим кутом.

А тому, відповідаючи на питання «які сонячні панелі кращі в похмуру погоду» варто зазначити, що полікристали, завдяки своїй зернистій структурі, краще «отримують» заломлені від хмар промені, і відповідно, перетворюють більше електроенергії. Монокристали, завдяки їх однорідній структурі, краще використовувати за прямих сонячних променів під час безхмарної ясної погоди. Принцип роботи панелі під час хмарності є доволі схожим до того, як працюють сонячні батареї взимку. Підсумовуючи, можна сказати що робота сонячних батарей в похмуру погоду напряму залежить від ступеня хмарності, їх перемінності, температури повітря.

Крім цього, дуже важливим погоднім фактором є дощ. Відповідаючи на питання «як працюють сонячні в дощ?», можна зазначити, що стандартна сонячна панель за умов дощу працюватиме дуже слабко. Справа в тому, що дощ, котрий падає на панель, в свою чергу, може заламати промінь, котрий спрямований на панель. Крім того, дощ, падаючи на панель, утворює шар води над склом, котрий відбиває частину променів. В результаті, генерація сонячної панелі за таких умов є близькою до нуля.

Помимо цього, побутує думка, що сонячні панелі можуть працювати вночі. На питання «як працюють сонячні батареї вночі?» відповідаємо: ніяк. Справа в тому, що вночі, за відсутності сонця і сонячних променів не відбувається так званий «p-n перехід» (утворення електричного струму всередині кремнієвого кристала). Сонячна панель в такому випадку працює гірше, ніж працюють сонячні панелі в похмуру погоду. Звісно, сучасні технології дозволяють зробити неможливе: китайські вчені розробили сонячну панель, котра працюватиме як вдень, так і вночі. Використовуючи спеціальне покриття-люмініфор, панель протягом дня накопичує сонячне світло, котре вночі використовує як джерело живлення. Проте, на даний момент, такі технології є захмарними по вартості, а тому про окупність чи економічну доцільність СЕС на таких панелях говорити не варто, а тому впровадження їх у масове виробництво та використання у сонячних електростанціях поки що неможлива. Тому, на даний момент, на запитання «чи працюють сонячні батареї вночі?» доцільно буде казати, що це питання часу! .

Варто розуміти, що основний виробіток сонячних панелей відбувається саме вдень та в переважній більшості, саме в «теплі місяці» - з березня по вересень. А тому, основні прибутки, які надасть сонячна електростанція під «зелений тариф», варто очікувати саме в цей час. 

Comments

Write Comment