Понеділок - 9.00-17.00 Вівторок - 9.00-17.00 Середа - 9.00-17.00 Четвер - 9.00-17.00 П'ятниця - 9.00-17.00 Субота - вихідний Неділя - вихідний

Тепловий насос повітря-вода для басейну

Чи знаєте ви, що економно й ефективно нагрівати воду у Вашому басейні може тепловий насос?

​​​​​​​
Кожен кіловат низько потенційного тепла з навколишнього середовища (грунту, повітря або води), він перетворює на кілька кіловат теплової енергії, яку переносять у систему теплопостачання. Цим і пояснюються найбільш економні витрати на роботу теплонасоса порівняно з вартістю експлуатації будь-яких котлів або електронагрівачів.

Оскільки приватні басейни можуть мати різний обсяг, бути критими та відкритими, теплові навантаження можуть значно відрізнятися. Тому фахівцями проводиться аналіз всіх можливих, одночасних і пріоритетних теплових навантажень. Наприклад, тепловий насос може працювати пріоритетно на нагрівання побутової води, потім автоматично перемикатися на опалення, а тільки потім включатися, коли це буде потрібно, для збереження комфортної температури в води басейні. Визначається максимально необхідна теплова потужність, після цього добирається модель теплового насоса (ТН). Якщо теплове навантаження на підігрів басейну переважає над потребою в теплі для основного приміщення (будинку) і системи ГВП, має сенс встановити автономний ТН тільки для басейну.

Які теплові насоси застосовуються для басейну

Грунтові і водяні теплові насоси вимагають спеціальних умов для установки і набагато більших витрат. Завдання нагріву води для басейну найчастіше стоїть у таких системах після опалення та нагріву побутової води.

Найбільш популярним, а головне – фінансово вигідним варіантом для такої мети є повітряний тепловий насос. Переваги установки теплових насосів із метою нагрівання води в басейнах. Найповніший комфорт за мінімальних поточних витрат. Економія поточних витрат, якщо розглядати порівняння зі звичайним нагріванням – до 80%. Компактність і універсальність монтажу в будь-яку систему теплопостачання. Автоматичний контроль рівня температури води і добове керування нагрівом басейну. Ефективна робота теплових насосів для широкого діапазону потужностей, можливість роботи в каскаді для аквапарків, великих басейнів або СПА-центрів. Екологічна й електробезпека, без будь-яких викидів в атмосферу, немає шкоди навколишньому середовищу. Нові екологічні холодоагенти. Найдовший термін експлуатації порівняно з іншим опалювальним устаткуванням.

Типи басейнів та їня експлуатація

Відкриті приватні плавальні басейни експлуатуються в теплу пору року, всього кілька місяців. Рівень тепловтрат таких басейнів залежить від наявності перешкод для вітру навколо них, погодних умов, наявності покриття, конструкції басейну, необхідної температури води (наприклад, до +20 °C, +24 °C або до +28 °C) і режиму експлуатації.

Іноді для початкового прогріву води може використовуватися твердопаливний котел. Потужність повітряного теплонасоса тоді знижується. ТН лише автоматично контролює і догріває воду.

Наявність захисного покриття в кілька разів знижує втрати тепла поверхнею відкритого басейну. З досвіду, якщо накривати басейн і використовувати його близько 2-х годин на добу, то загальні теплові навантаження можуть бути знижені на 50%, а це істотна економія на вартості ТН.

Криті плавальні басейни зазвичай вписані в загальну систему теплопостачання приватного будинку і використовуються весь рік. Тепловий насос може працювати як автономний опалювальний теплогенератор (із вбудованим Теном) або в парі з резервним котлом. ТН FOLANSI можуть керувати додатковим обладнанням. Для того, щоб розрахувати необхідну теплову потужність, потрібно враховувати співвідношення температур води і повітря у приміщенні, також варто враховувати обсяг і площу басейну.

Сонячні колектори, що нагрівають воду, добре синхронізуються із тепловим насосом.

Приклад визначення потужності теплового насосу для басейну

За умови, що площа дзеркала критого басейну, наприклад, 32 м2, і рівень тепловтрат близько 250 Вт/м2, приблизна теплова потужність ТН для відшкодування тепловтрат за температури води 28 °C і в приміщенні +25 °C на підставі табличних даних, буде дорівнює:
Q = 32*250 = 8000 Вт = 8 кВт; де Q теплопродуктивність ТН.

Для відкритого вітрозахищеного басейну без покриття такої ж площі з температурою води в 28 °C необхідно:

Q = 32 * 600 = 19200 Вт = 19.2 кВт; а з покрыттям: Q = 32 * 200 = 6400 Вт = 6.4 кВт.

Зрозуміло, що теплова потужність теплового насосу повітря-вода з урахуванням сумарних навантажень обирається з найближчим великим номіналом, зазвичай із запасом близько 30%.

Професійний розрахунок і добір потужності повітряного ТН для басейну краще довірити фахівцям.


Висновки

Навіть із урахуванням таких простих розрахунків і порівняння поточних тарифів бачимо, що економія завдяки теплового насосу дуже значна: у декілька разів менше, ніж прямий електронагрів або підігрів води з газовим котлом. Реальні витрати електроенергії на роботу ТН набагато нижчі, оскільки враховуються сезонні навантаження, кліматичні умови регіону і добовий режим використання ТН. Завдяки гарному утепленню будівель тепловтрати приміщення, де розташований басейн, мінімальні, що також знижує витрати на опалення і підігрів води в басейні. Якщо система працює в моноенергетичному режимі і витрата складає до 3000 кВт/год на місяць, тариф на електроенергію нижчий, і економія ще значніша.

Comments

Write Comment