Понеділок - 9.00-17.00 Вівторок - 9.00-17.00 Середа - 9.00-17.00 Четвер - 9.00-17.00 П'ятниця - 9.00-17.00 Субота - вихідний Неділя - вихідний

Економічна ефективність теплових насосів

Економічна ефективність теплового насоса пояснюється тим, що вкладені в систему теплопостачання кошти швидко окупаються при експлуатації і тому установка теплового насосу економічно вигідна. Різні типи теплових насосів – повітряні, геотермальні, водяні, відрізняються співвідношенням «капітальні витрати/економія». Найчастіше у світі встановлюються теплові насоси «повітря-вода», вони відрізняються найбільшою швидкою окупністю. Це пріоритетне для розвитку технологій і впровадження обладнання.

Найбільш раціональним в оцінці економічної ефективності буде підхід, коли враховуються не лише початкові капітальні витрати на покупку і монтаж, але і сумарні поточні витрати, хоча б протягом 3-5 років експлуатації обладнання.


Чому тепловий насос вигідніший, ніж газовий котел

  • Використання альтернативних джерел енергії

У теплових насосах використовується тепло поновлюваних джерел: грунту, водойми або навколишнього повітря. Просто пояснити принцип перетворення енергії можна так. Сам фізичний процес, задіяний у тепловому насосі, заснований на зміні стану циркулюючого в контурі компресора, холодоагента. Цей холодоагент закипає за дуже низької температури. Низькотемпературне тепло альтернативного джерела надходить у теплообмінник випарника. Досить найменшого нагрівання, і холодоагент у випарнику переходить у пароподібний стан із більш високою температурою. Потрапляючи далі в компресор, він піддається механічному стисканню, при цьому температура його і тиск виростають у декілька разів. Проходячи далі через теплообмінник конденсатора, примножене в кілька разів тепло передається в систему опалення та підігріву води. Після цього відбувається конденсація холодоагенту і падіння його температури і тиску. Проходячи через розширювальний клапан, стан холодоагенту повертається до вихідних параметрів. Цикл повторюється.

Таким чином, забираючи безкоштовне тепло з повітря, землі або води (75%) і задіюючи на роботу компресора 25% енергії з мережі, отримуємо на виході 100% теплової енергії для обігріву будинку. З урахуванням чинних тарифів на теплоносії і завдяки найбільш економному використанню електроенергії тепловим насосом, вартість опалення таким обладнанням набагато вигідніша, ніж інші способи (за допомогою газового, електричного або твердопаливного котлів).

  • Менші тепловтрати, менша температура для опалення – більша економія

За правильно спроєктованої системи теплопостачання з тепловим насосом економія поточних витрат може досягати 80%!!!

Найкращі показники ефективності у системи опалення з тепловим насосом і низькотемпературними контурами теплої підлоги і фанкойлів. Менші витрати на нагрів теплоносія – більша економія!

Звичайно, варто врахувати і теплоізоляцію будинку: менші втрати тепла – менше навантаження на систему опалення.

  • Відсутність витрат на узгодження та дозволи

Під час установки теплового насосу  не потрібне централізоване теплопостачання, під’єднання до теплотраси, покриття збитків за втрати тепла від котельні, не потрібен теплолічильник, немає залежності від теплогенеруючих компаній і їхньої політики.

Під час установки теплового насосу не потрібен проект на газ і технічні умови, не потрібні димоходи й їхнє обслуговування. Немає «газової залежності» від тарифів і політики постачальника газу. Не потрібні склади палива і турботи про його запаси.

  • Економія потужності, що виділяється

Завдяки високоефективному теплового насосу не потрібні величезні енергопотужності, як для електричного котла, коли для кожних 10 метрів квадратних площі потрібно до кіловата мережевої енергії, тобто в сумі десятки кіловат від підстанції. Енергоефективний тепловий насос вимагає енергії в кілька разів менше. А оформлення тарифу на електроопалення робить його експлуатацію в плані платежів ще більш вигідною.

  • Екологія та безпека

Теплові насоси надійно працюють багато років. Під час їхньої експлуатації немає загрози вибуху та отруєння. Немає викидів СО2, немає загрози будь-яких забруднень навколишнього середовища. Це екологічно чисте обладнання для багаторічної безвідмовної експлуатації.

  • Вигідне використання теплового насосу, економія поточних витрат

Застосування теплових насосів економічно вигідне, оскільки витрати на тепло, підігрів води та кондиціювання істотно (частіше в кілька разів) зменшуються. А рівень комфорту, що надається таким обладнанням, на порядок вищий. Тепловий насос один здатний вирішити три завдання – опалення, кондиціювання і нагрів води для побуту або басейну. Причому автоматичний контроль температурних показників і програмування режимів роботи системи забезпечують найбільш економні витрати електроенергії.​​​​​​​Повітряні теплові насоси – найбільш економічно вигідний вибір

За даними статистики більше 60% всіх встановлених теплових насосів – це повітряні теплові насоси. Теплові насоси повітря-вода окупаються швидше, ніж інші. Вони легко інтегруються в уже діючі системи, відмінно підходять для індивідуального опалення в нових і побудованих будинках, а також дешевші, ніж інші типи теплонасосів у монтажі й обслуговуванні. Вони можуть встановлюватися в квартирах або приватних будинках, в різноманітній комерційній нерухомості.

Повітряні теплові насоси, що працюють по одному або в каскаді, – відмінне рішення для опалення та кондиціювання, а також для підігріву води в комерційних масштабах.

Висновок

Теплові насоси – високотехнологічне обладнання, енергоефективне та вигідне в експлуатації для систем опалення, гарячого водопостачання та кондиціювання. Теплонасосне обладнання забезпечує найкращий рівень комфорту, це найбільш перспективне і пріоритетне для впровадження обладнання в сучасному помешканні, готельних і торговельних комплексах, а також на комерційних об’єктах.

Comments

Write Comment